Dijitalleşme ve Analitik ile İK’nın Geleceği

Profesyonel İK hayatı dışında, 2013 yılından itibaren  İK Analitiği, İK Metrikleri, İK’da Raporlama ve İleri Excel Kullanımı, Ücretlendirme ve Yan Haklar, Sağlık Sigortası Yönetimi, Şirket ve Çalışan KPI’ları, İK’da Bütçeleme gibi alanlarda danışmanlık yapmaktayız.

Bugüne kadar 200’den fazla yerli ve uluslararası firmaya danışmanlık ve eğitimler verilmesi konusunda bir deneyim havuzumuz bulunuyor.

Bu noktada, geçmiş şirketlerdeki deneyimin paylaşılması konusunda bir paylaşım platformu kurmaya karar verdik.

Hayatın her alanında Veri’nin hızının, hacminin ve çeşitliliğinin çok yönlü artışı ile karşı karşıyayız. Hepimiz yola çıkarken dahi yalnızca tek bir telefon uygulamasına değil; birden fazla veri kaynağına bakıyoruz. Bunu yaparken “Verinin Görselleştirilmesi”nden  faydalanıyoruz. Hijyen faktör nedeniyle “bir yaptığımızı” bir daha yapmıyor, yapamıyoruz.

Gözümüz hep bir ekrana değil, çoklu ekranlara alışmış durumda. Arkada televizyon açıkken telefonu, onun önünde ise bilgisayarı açmamak çok zor geliyor.

İK Analitik konusu da her geçen gün daha popüler bir konu olmuş durumda. Hatta bunu artık bir zorunluluk olarak tanımlayabiliriz.

Bu site, İK Veri Analitiği, İK Veri Madenciliği, İK KPI’ları, Text Mining ve Raporlama, RPA, İK Metrikleri,  İK Bütçeleme, İK Makine Öğrenmesi gibi konularda gerçek iş hayatı deneyimi ve örneklerini anlatmayı, paylaşmayı hedefliyor.

Dijitalleşme ve Analitik ile İK’nın yarınını değil; bugününü, yarından daha iyi hale getirmeyi amaç ediniyor.

Daha fazla insight için tıklayın.

www.bncturkey.com